Ubytování ve Frýdku-Místku

Ubytování ve Frýdku-Místku

Jedinečný barokní zájezdní hostinec z roku 1702 ve Frýdku-Místku je v provozu již tři sta let!

Romantické ubytování v podkroví rodinného penzionu je skloubeno s moderním komfortem (WIFI, televize se satelitním příjmem, minibar ...).

V jedenácti klimatizovaných nekuřáckých pokojích vybavených replikami dobového nábytku ubytujeme až 25 osob.

Penzion je situován v městské části Frýdek u veřejných parkovišť před marketem BILLA a 5 minut chůze od vlakového a autobusového nádraží.

Milovníkům romantiky a historie doporučujeme největší „maršálský pokoj“, pojmenovaný podleruských vojevůdců A.V.Suvorova a M.I.Kutuzova, jež v hostinci v období napoleonských válek nocovali.

Zažijte i Vy ubytování jako legendární osoby z bitvy u Slavkova (Austerlitz 1805) známé z Tolského knihy „Vojna a mír“.

A nezapomeňte se na památku vyfotografovat u děla s ruským vojákem.

Více informací
Z historie

Z historie

Hostinec U Křivého psa zpříjemňuje život svým hostům již tři sta let. Nachází na staré kupecké cestě nazývané jantarová, solná či měděná spojující jih Evropy od Jaderského moře až k Baltskému moři. Barokní patrový dům byl znám jako zájezdní hostinec s názvy U mýta, U černého orla nebo Na Veselé.

V roce 1748 táhlo přes Frýdek – Místek ruské vojsko v síle asi čtyřiceti tisíc mužů na pomoc císařským.

O jednatřicet let později, v roce 1779 se zase tudy navracel z Fryštátu po „míru těšínském“ císař Josef II.

Hospoda získala na ceně, když byla v roce 1788 dostavěna hlavní poštovní a obchodní cesta z Frýdku do Těšína.

Ne vždy však tu v minulosti vládl duch pohody tak, jak je tomu dnes. Jako vzpomínka na tyto časy visí ve vstupní hale restaurace mramorová deska s portréty legendárních ruských vojevůdců Suvorova a Kutuzova.

Dne 8.2.1800 se v hostinci ubytoval v době napoleonských válek těžce nemocný vojevůdce A.V.Suvorov, který se navracel zpět do vlasti z italsko-švýcarského tažení. Suvorov učil své důstojníky a generály: „Pečujte o své zdraví! Očišťujte žaludek, když se znečistí. Hlad je nejlepší lék.“ Dodnes se dochovalo Suvorovovo legendární rčení: „Těžko na cvičišti, lehko v boji.“.

27. září 1805 zde přenocoval ruský vojevůdce M.I.Kutuzov s celým štábem. Cílem jeho cesty byl Slavkov (Austerlitz), dějiště bitvy tří císařů, kde velel armádě sedmdesáti tisíc ruských a rakouských vojáků. Kutuzov a doba napoleonských válek je zachycena v celosvětově známé Tolstého knize Vojna a mír, která byla předlohou k natočení známých filmových děl.

Kolem hostince projížděl 24. září roku 1814 i ruský car Alexander I., který cestoval na vídeňský kongres. Při návratu do Ruska 24. prosince téhož roku jej na tomto místě vítal početný zástup lidí.

Více informací
Ze současnosti

Ze současnosti

Je to již 15 let od zdařilé rekonstrukce barokní budovy na okraji Frýdku.

Od roku 2012 rodina majitele navazuje na služby penzionu v podkrovních prostorách rozšířením provozu o hostinec v přízemí.

Křivý pes je vyhlášen domácí kuchyní, k dispozici má samostatný salónek pro 22 hostů a v prvním patře sál s kapacitou až pro 100 svatebčanů. Útulné ubytování v 11 pokojích je vhodné při služebních cestách a také k rekreaci.

Chcete-li se dobře vyspat a dobře najíst, přijeďte k nám. Rádi vás u nás uvítáme a vynasnažíme se splnit všechna Vaše přání.

Penzion U Křivého psa v Frýdku Místku hodnocení